Dragon

Pobierz katalog produktów

Wyszukaj produkt

Skontaktuj się z nami Wyszukaj produkt

Zestaw reperacyjny

<< Powrót

 • Zestaw reperacyjny

Zestaw składa się z maty szklanej, żywicy poliestrowej i utwardzacza. Posiada znakomitą przyczepność do podłoża. Po utwardzeniu tworzy twardą powłokę nadającą się do szpachlowania. Utwardzona powierzchnia odporna jest na działanie wody, benzyny, olejów, smarów i krótkotrwałej podwyższonej temperatury do +80°C.

Cechy produktu:

Rodzaj podłoża: stal / aluminium / stal ocynkowana / podkłady akrylowe / szpachlówki poliestrowe / podkłady epoksydowe dwukomponentowe tworzywa sztuczne.

Kod produktu Gramatura Typ opakowania Szt. w opakowaniu
VZR250 250 g puszka metalowa 15

 • do uzupełniania ubytków oraz wzmacniania i usztywniania powierzchni wykonanych z metalu jak i tworzyw sztucznych,
 • do reparacji przerdzewiałych miejsc.

 1. Szpachlowaną powierzchnię odtłuścić „Acetonem” DRAGON, przeszlifować, odpylić i oczyścić. Po dokładnym oczyszczeniu powierzchnię ponownie odtłuścić, a następnie dokładnie osuszyć.

 2. Prace prowadzić w temperaturze od +10°C do +30°C (temperatura powietrza, wszystkich elementów zestawu oraz naprawianych elementów).

 3. Przygotować odpowiedni kawałek maty szklanej, tak aby mata zachodziła co najmniej 2 cm poza granicę uszkodzonego miejsca.

 4. Wymieszać dokładnie do uzyskania jednolitego koloru 100 g żywicy i 2-3 g utwardzacza.

 5. Nanieść pędzlem żywicę wymieszaną z utwardzaczem w ciągu 10-15 minut (przy temperaturze +20°C) od przygotowania jednolitej masy.

 6. Nałożyć matę, docisnąć i przesycić żywicą za pomocą pędzla. W zależności od uszkodzenia można nanieść kilka warstw maty powtarzając powyższe czynności.

 7. Powierzchnia utwardza się po ok. 45 minutach w temperaturze +20°C.

 8. Po utwardzeniu powierzchnię laminatu można obrabiać mechanicznie lub wyrównać za pomocą „Szpachlówki uniwersalnej” DRAGON lub „Szpachlówki Finish” DRAGON. Szlifowanie wykonać papierem ściernym P80-P120.

 9. Narzędzia po pracy czyścić np. „Acetonem” DRAGON lub „Rozcieńczalnikiem nitro” DRAGON.

 10. Po zakończeniu prac opakowanie z żywicą i utwardzaczem szczelnie zamknąć.