Dragon

Pobierz katalog produktów

Wyszukaj produkt

Skontaktuj się z nami Wyszukaj produkt

Klej Uniwersalny w areozolu

<< Powrót

  • Klej Uniwersalny w areozolu

Uniwersalny klej kontaktowy w postaci areozololu. Charakteryzuje się wysoką przyczepnością wstępną oraz niską wsiąkliwością. Doskonale sprawdzi się przy konserwacji wyposażenia domów, kempingów i modelarstwie. 

Cechy produktu:

  • bezbarwny
  • do wewnątrz i na zewnątrz
  • elastyczny
  • wodoodporny

Kod produktu Gramatura Typ opakowania Szt. w opakowaniu
DKUK500 500 ml pojemnik ciśnieniowy 12

Produkt przeznaczony do klejenia większości materiałów stosowanych w przemyśle tapicerskim, takich jak tkaniny, materiały włókniste, juty, pianki. Służy on również do klejenia papieru, tektury, korka, skóry, gumy między sobą oraz do materiałów wykonanych z drewna, betonu, ceramiki itp. Do stosowania zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz pomieszczeń.

1.  Przygotowanie powierzchni

Przed przystąpieniem do klejenia należy dokładnie oczyścić, odtłuścić klejone powierzchnie z kurzu i brudu. Powierzchnie powinny być suche i odtłuszczone. W przypadku klejenia do powierzchni betonowych usunąć luźne elementy i pozostałości starych powłok malarskich.

2. Narzędzia

Pozycja działania aerozolu powinna być pionowa, najlepiej nanosić klej trzymając puszkę pod kątem 70 stopni.

3. Temperatura i wilgotność podczas wykonywania prac

Prace prowadzić w temp. od +15ºC do +25ºC (temp. powietrza, podłoża, kleju oraz klejonych elementów.

4. Zalecenia

Przed użyciem pojemnik dobrze wstrząsnąć. Pozycja działania aerozolu powinna być pionowa, zaleca się nanosić klej trzymając puszkę pod kątem 70 stopni. Klej nanosić w postaci "pajęczyny" na podłoże i element przyklejany. Odczekać od 2 do 5 minut i docisnąć klejone elementy. Pełną wytrzymałość spoina uzyskuje od 24 do 48 godzin. Do tego czasu klejone elementy powinny być odpowiednio zabezpieczone. Aby zapobiec blokowaniu się dyszy natryskowej, pod koniec każdego użycia odwrócić pojemnik do góry nogami i docisnąć dyszę, do usunięcia resztek kleju z zaworu. Nadmiar kleju można usunąć za pomocą rozcieńczalnika White Spirit.

5. Czyszczenie narzędzi i zabrudzonych elementów

Zabrudzone narzędzia i świeże plamy czyścić Rozcieńczalnikiem White Spirit.